Search

Çiğdem Erdem Biyografi

Çiğdem Erdem Biyografi

bannercigdemerdem

Bugün uyandığımda hayata tekrardan merhaba dedim, her uyandığımda tekrardan doğuşuma, gözlerimi açtığım, nefes alabildiğim, tüm uzuvlarımı kullanabildiğim ve sağlıklı olduğum için tüm sevdiklerimle hayatta olduğum için tekrardan şükrediyor ve teşekkür ediyorum.

Aynadaki beni ben olarak gösteren yüzüm, hayata bağlanmayı öğretti, hayatın size vermiş olduğu inişler, çıkışlar ne kadar sert darbeler olsa da, iyilikler, güzellikler bunlar benim içinde herkes için geçerli olan derslerdir.

Çiğdem Erdem kimdir? İstanbul Şişli doğumlu 2 çocuk annesi küçük yaşlardan itibaren hayalleri olan ve bu hayallerinin içerisinde güzellik uzmanı olmayı ve başkalarına yardım etmek ve ellerimde olan gizli şifayı ortaya çıkartmak bir şekilde onlara dokunabilmekti.

Okul çağında bu hayaller bir hayli daha da büyümüştü ve sonunda hayalim olan güzellik uzmanlığı eğitimlerini de alıp kendimi geliştirmiştim ve severek işimi sürdürdüm, birkaç dergilerde makalelerim ve tv programlarımız oluyordu. Eşimin İzmir’e tayini çıkmasıyla işimden ayrılmak zorunda kalmıştım.

2014 Nisan ayında İzmir’e taşındığımızda hiçbir kimseyi tanımıyor ve tamamen yabancı ve o dönemde bir boşlukta olup ve ne yapacağını bilmiyor sade ruhsal iç benliğinizle baş başa kalmak istiyorsunuz. Benimde o dönemime denk gelmişti ve şükürler olsun Usui Reiki eğitimi almama sebep olmuştu ardı ardına aldığım eğitimlerle ve seminerlerle kendimi içsel ve ruhsal olarak geliştirmiştim.

Bazen kendinize çalışıp beyninizde resetleyemediğiniz düşünceler ve  talihsizlikler oluyor.

2016’da beyin ile ilgili ciddi bir rahatsızlık geçirip ani görme kaybı ve belden aşağısında kas tutulmaları ve 6 ay boyunda kısmi felç yürüyememek meydana gelmişti. Bu esnada hangi doktora gittiysek operasyon geçirmem gerektiğini söylüyorlar, ama ben kabul etmemiştim verilen ilaç tedavilerimle bunun yanı sıra alternatif tıp desteği de olarak devam etmek istiyordum.

Bir dönem enerji çalışmalarıma ara vermiştim. Sonra bu aklıma gelmişti ben bir şifacıyım başkalarına yardım ederken, kendime niye etmiyorum? bu soruyu sormuştum.

Ertesi gün Reiki hocamın aramasıyla daha da çok aydınlanmıştım ve o günden itibaren şükürle kendimi kabullenerek içsel ve ruhsal bağlantıda olarak ve her şeyi kendimize bir kez daha şükrederek davet ettiğimiz hastalığı sevgiyle göndermesini de bilmeliyiz.

2017 Benim tamamen dönüşümümün  başlangıcı oldu. 2014’de almış olduğum Reiki ile başladığım bu yolculuk katlanarak devam etti, devam etmiş olduğum eğitimler, seminerler ve halende aldığım eğitimlerle bireysel seans ve terapilerimi de yapıyorum.

Kısaca= Hayatımda güzellik uzmanlığı, Prof. Makeup varken Usui Reiki – Alfa Bioenerji terapi – Krayno sakral – Nefes meditasyonuyla devam ederken karşıma sevgili hocam Bioenerji terapisti ve isim analizi Kemal Haluk Cebe ile yollarımız kesişti ve Kemal hocadan almış olduğum Omega Bioenerji ve İsim analizliği ile birlikte yardımcısı olarak eğitimlerimiz ve bireysel seanslarımızı sürdürmekteyiz. Bundan büyük bir keyif almaktayım, kendisine tekrardan teşekkür ederim.

“Dönüşüm yolculuğumuz hepimizin farklı olsada evren bizi bir noktada birleştirir ve bu bir tesadüf değildir.”